środa, 8 marca 2017

Jej wysokość Kobieta - 10 przykazań szczęśliwej kobiety

Jaki jest dzisiaj dzień? No pewnie, że Dzień Kobiet 😏A oprócz tego środa, mój dzień szczepienia, więc znów spędzę swoje święto w poczekalni alergologicznej 😉Na szczęście w tym roku biorę udział w sympatycznej akcji - kobiecej wymianie wpisów, właśnie z okazji Dnia Kobiet. Oprócz tego, że sama inicjatywa jest bardzo serdeczna i promująca naszą "słabą" płeć, to jeszcze wpis, który Wam zaraz zaprezentuje mocno stawia na nogi 😀 Tak oto, nie przedłużając, zapraszam do poczytania...

logo akcji by Małgorzata Giza


👩 10 przykazań szczęśliwej kobiety 👩

Dzień Kobiet. Część tradycji, kultury, święto oczywiste i obowiązkowe (choć nie w Australii, z której teraz piszę - tutaj Dnia Kobiet w ogóle nie mają). Być może są wśród nas szczęściary, które obchodzą je na co dzień. A być może wszystkie je obchodzimy? Bo bez względu na to, czy każdego dnia jesteśmy adorowane, wielbione i obdarowywane miłością, czy czujemy się opuszczone i niedoceniane, świat nas kocha i potrzebuje. I każdego dnia daje nam na to dowody. 

Jesteśmy Kobietami przez duże K, których wartość jest niezmienna, a obecność niezastąpiona. Kobietami wartymi wszystkiego – uwagi, szacunku, miłości. Spójrzmy uważniej, może codziennie otrzymujemy dziesiątki drobnych wyrazów wdzięczności, na które po prostu nie zwracamy uwagi?

Bez względu na to, czy Ukochany przyniósł Ci dzisiaj kwiaty i zrobił śniadanie do łóżka, czy – tak, jak ja – sama kupiłaś sobie symbolicznego, żółtego tulipana, pamiętaj, że jesteś tak samo potrzebna i kochana. Jasne, że miło jest być tego dnia szczególnie docenioną, ale nawet, jeśli tak się nie stanie – znajdź to w sobie. To dobry dzień, żeby pokochać i docenić samą siebie, znaleźć w sobie wartość i siłę. Być szczęśliwą ze świadomością, jak ważną rolę odgrywamy w społeczeństwie.

1. Pozwól sobie na błędy

Chcesz być najlepszą mamą, najlepszą żoną, najlepszą córką. Ale czasem coś nie wyjdzie. Dasz się ponieść emocjom, coś zostanie opacznie odebrane, usłyszysz w zamian przykre słowa. Nie zadręczaj się. Każdy popełnia błędy i zalicza porażki. Bądź dla siebie bardziej wyrozumiała.

2. Walcz o swoje marzenia

Pracujesz, studiujesz, może już jesteś pełnoetatową żoną albo mamą. Na pewno obowiązki pochłaniają Ci większość wolnego czasu. Dajesz z siebie wszystko, poświęcasz się, dbasz o innych. Nie zapominaj o sobie. Choć w przypadku bycia mamą może to być trudne, spróbuj na jeden dzień odłożyć całą resztę na bok, wziąć głęboki oddech i zrobić coś dla siebie. Nie odkładaj swoich marzeń na kiedyś. Uwierz, że spełnienie ich jest możliwe!

3. Uśmiechaj się

Dla siebie i dla innych. Życzliwy uśmiech w odpowiedzi to jedna z najpiękniejszych rzeczy na tym świecie.

4. Mów odważnie

Nie zwracaj uwagi na krytyczne spojrzenia innych. Nie chowaj głowy w piasek. Mów śmiało i szczerze, co myślisz i co czujesz. Bądź sobą i odważnie mierz się ze światem.

5. Pracuj nad poczuciem własnej wartości

Nie słuchaj nikogo, kto próbuje ją podkopać. Pewność siebie to nie wyniosłość, przebojowość i postrzeganie swojej osoby w samych superlatywach. To pamiętanie, ile jesteśmy warte. Świadomość własnych wad i zalet, możliwości i ograniczeń. I akceptowanie całego ich zestawu. 

6. Poświęć się temu, co kochasz

I rób to – rób, ile się da. Zatrać się w tym, czerp szczęście, satysfakcję i całą gamę płynących z tego emocji. Rozwijaj się.

7. Pozwól sobie na małe szaleństwo

Koncert ze znajomymi, babski wieczór z karaoke, wyjście do teatru, skok z bungee, niewypróbowany wcześniej kolor paznokci, kilka nowych książek? Wybór należy do Ciebie. Bądź spontaniczna i pozwól sobie na trochę luzu. Zasługujesz!

8. Zostaw ludzi, którzy nie dają Ci nic dobrego

Odetnij się od źródła negatywnych uczuć. Od tych, którzy Cię ranią, ciągną w dół, od których nie dostajesz nic wartościowego, nawet, jeśli sama dajesz im wszystko. To trudna decyzja, zwłaszcza gdy dotyczy osób z rodziny, ale czasami to jedyne wyjście, żeby kompletnie nie zwariować.

9. Wybacz innym

Nie zawsze mają złe intencje, nie zawsze potrafią przezwyciężyć pewne cechy swojego charakteru. Nigdy nie będzie tak idealnie, żebyśmy się z każdym dogadali i polubili, dlatego spróbujmy wybaczać. Nie bądźmy zbyt małostkowe. I nam będzie lżej, i ludziom w naszym otoczeniu.

10. Kochaj siebie

Stań przed lustrem i spójrz na siebie z sympatią. Dostrzeż zalety, które masz i pomyśl, jak dużo możesz dać innym poprzez drobne, z pozoru nic nieznaczące gesty. Obecność, ciepłe słowo, dotyk. To wszystko sprawia, że jesteś potrzebna i niezastąpiona.

Każda z nas jest właśnie taka, moje piękne Kobietki. Wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta!Post gościnny stworzony przez Dominikę Werpachowską z Dominika się wymyka w ramach akcji blogerek „Jej Wysokość Kobieta”.

Lista blogów biorących w akcji (tudzież wartych odwiedzenia 😉):

11 komentarzy:

 1. Kilka blogów znam, zaglądam! Z kilkoma punktami sobie radzę, ale zdecydowanie za rzadko się uśmiecham :)
  Wspaniałego dnia kochana!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A więc dużo uśmiechów Ci życzę! I od święta i bez okazji :D

   Usuń
 2. super wpis! :) ach, gdyby ich wdrożenie w życie było takie proste..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję w imieniu Dominiki ;) Ja też tak "acham" ;)

   Usuń
 3. Oj, bardzo mądre i myślę, że potrzebne każdej kobiecie rady! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W 100% zgadzam się z każdym punktem! Choć czasem zwłaszcza z tą 2 bywa ciężko...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie zaczęłam walczyć - narazie mam silną wolę, oby tak zostało ;)

   Usuń
 5. Dokładnie!! I najlepszymi prezentami są szczególnie te małe, dobre czyny. Uśmiecham się codziennie, zawsze rano i zawsze w swoje odbicie w lustrze, bo kto -jak nie ja sama- da mi szczęście? Fakt, można powiedzieć, że dzieci, ale trzeba zapamiętać jedno. Szczęśliwe dzieci, to szczęśliwa matka i odwrotnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To chyba powinnam się więcej uśmiechać :)

  OdpowiedzUsuń