poniedziałek, 3 października 2016

Parki rozrywki w Orlando na Florydzie - Królestwo Zwierząt

Jako maniaczka zwierząt i wycieczek do zoo (o naszym bydgoskim rozpisuję się na babeczniku) nie mogłam nie zwiedzić niesamowitego Animal Kingdom - disneyowskiego Królestwa Zwierząt. Bo to nie tylko zapierające dech w piersiach rollercoastery, przepiękne bajkowe przedstawienia (łącznie z pokazami cyrkowymi) czy parady i spotkania z ulubionymi postaciami.
Widok na kolejkę górską z prawdziwego zdarzenia - bo na Mount Everest ;) 

Jechałam - ale z duszą na ramieniu ;)

Nie ma jak to jak fotka z Rafiki :D

Animal Kingdom to również przejażdżka przez safari, gdzie zwierzęta naprawdę są na wyciągnięcie ręki. Cała trasa przejazdu safari-ciuchcią jest przepiękna  i zdecydowanie można ją uznać jako główny punkt programu. 




W Królestwie Zwierząt można również zwiedzić ogromną ptaszarnię, gdzie przy odrobinie szczęścia egzotyczne ptaki zaczną nam siadać na ramionach. 

Cały park składa się z kilku krain tematycznych (np. Afryka, Azja, Dinolandia) rozłożonych wokół wyspy z ogromnym Drzewem Życia. Drzewo to przedstawia w postaci płaskorzeźb - uwaga! - 325 gatunków istniejących i wymarłych zwierząt. To robi wrażenie, prawda?  



A, i jeszcze ciekawostka. Akurat tego dnia padał deszcz - orzeźwiający i zupełnie nieoczekiwany. Bo na Florydzie nikt nie spodziewa się deszczu w samym środku upalnego lata. A my z Siostrą co? A my miałyśmy to szczęście :)
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz