niedziela, 2 października 2016

Parki rozrywki w Orlando na Florydzie - Magiczne Królestwo

Widzieliście jakikolwiek film/bajkę Disneya? Co za pytanie - kto nie widział? Właśnie. Przed każdą produkcją Disneya, a przed tymi starszymi to już w ogóle, pojawia się śliczny, magiczny Zamek Kopciuszka. Która mała księżniczka nie chciała by go zobaczyć? No ja chciałam ;) I to bardzo. Więc jako dużo (i nie do końca) księżniczka wybrałam Magiczne Królestwo - ze wspaniałym Zamkiem Kopciuszka! - jako pierwszy park rozrywki z sieci Walt Disney World wart zwiedzenia. 

Razem z Siostrą spędziłyśmy tam... bite 12 godzin! Skorzystałyśmy z różnych atrakcji, obejrzałyśmy paradę i przedstawienia, odwiedziłyśmy bohaterów z ulubionych bajek a przede wszystkim - świetnie się bawiliśmy!!

Magiczne Królestwo składa się z kilku tematycznych krain rozmieszczonych wokół wspomnianego zamku. Każda kraina ma swój oryginalny wystrój oraz atrakcje, odpowiadające danemu tematowi. I przykładowo - W Krainie Jutra mogłyśmy z zawrotną prędkością przejechać się rollercoasterem-statkiem kosmicznym, w ciemności rozświetlonej tylko migoczącymi gwiazdami (niesamowite!!!), a w Miasteczku Bajek zwiedziłyśmy domki myszek Micky i Minnie (prześliczne!!!). W Zamku Kopciuszka akurat odbywała się jego koronacja, a głównymi ulicami Królestwa przeszła (i przejechała) defilada niezwykle realnych postaci z bajek i filmów Walta Disneya. 

Było wspaniale! Zresztą zobaczcie sami:

W drodze do Zamku Kopciuszka

Show Koronacja Kopciuszka

Show Koronacja Kopciuszka
Przed naprawdę strasznym Nawiedzonym Domem

Przed domkiem Kubusia Puchatka

Kubiś Puchatek we własnej osobie
Domek Myszki Minnie

W gościnie u Myszki Minnie

Foto z Myszką Mickey
Parada Bajkowych Postaci

Parada Bajkowych Postaci

Tomorrowland

2 komentarze:

  1. Oj kochana....my z córką marzymy, by tam pojechać!!!!! Mąż ze względu na to, że tam jest jego ukochany klub koszykarski , a my ze względu na Disneya :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To nic, tylko zbierać kasę i planować. Ja polecam całym sercem! :) :) :)

      Usuń